Јанакиески штрајкува со глад – Слободен печат
Хроника

Јанакиески штрајкува со глад

Јанакиески започнал штрајк со глад бидејќи не бил задоволен од судската одлука, а за случајот била известена и канцеларијата на Народниот правобранител.

Екс министер за транспорт и врски Миле Јанакиески започнал штрајк со глад во притворското одделение при истражниот затвор „Скопје“ каде е за што е од петокот навечер кога по барање на ОЈО му беше одреден притвор.

Јанакиески започнал штрајк со глад бидејќи не бил задоволен од судската одлука, а за случајот била известена и канцеларијата на Народниот правобранител. Пред да биде затворски приведен, Јанакиески беше во домашен притвор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close