1 C
Скопје

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Поранешниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ објави дека се опорави од коронавирусот.

Моментно тренер на најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, денеска на социјалните мрежи ја информираше јавноста дека го победи вирусот Ковид-19.

Победа во пет сета. После два негативни и два позитивни теста, дојде на ред и мојот омилен петти сет. А знаете дека секогаш бев незгоден во петтиот сет…Конечно негативен и конечно можам на слободан посел три недели изолација – напиша Иванишевиќ на својот профил на Инстаграм.

View this post on Instagram

FREE AT LAST After two negative and two positive tests, I've finally tested negative again and am free to leave Zadar after one month. Feels like I won it in five… Huge thanks to all the doctors and everyone who made my quarantine in Zadar nice and pleasant. Wish everyone who tested positive a speedy recovery! POBJEDA U PET SETOVA Nakon dva negativna i dva pozitivna testa, došao je na red moj omiljeni, peti set. A znate da sam uvijek bio nezgodan u petom setu… Napokon negativan i napokon mogu na slobodu nakon tri tjedna izolacije. Veliko hvala @falkensteiner_hotels i osoblju koje mi je kuhalo i nosilo hranu, posebno @komlenicljubica Veliko hvala i doktorima na brizi, a posebno hvala i jednom ludom Šibenčaninu, prepoznat će se sam! Zadre, hvala ti što si mi mjesec dana bio sjajan domaćin, sad smo se zbližili na još posebniji način. Vidimo se u nekim ljepšim okolnostima, ali ipak ne tako skoro 😂 Čuvajte se, ljudi, a svim zaraženima što brži oporavak! 🙏🏻

A post shared by Goran Ivanisevic (@goranivanisevicofficial) on

Хрватот им се заблагодари на лекарите и на сите во хотелот кои се грижеа за него и додаде:

Задар, ти благодарам што еден месец беше одличен домаќин еден месец, сега станавме поблиски на уште посебен начин. Се виде во некои подобри околности, но сепак не толку брзо. Чувајте се луѓе, и им посакувам на сите оние заразени брзо закрепнување – додаде Иванишевиќ.

Прочитајте и...  Бројот на новоинфицирани лица во Косово расте: Од вакцината ни трага

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар