17 C
Скопје

Интерна одлука на „Гугл“: Вработените ќе работат од дома до септември во 2021 година

Американската компанија „Гугл“ соопшти дека нејзините вработени ќе може да работат од дома до септември 2021 година, објави „Њујорк Тајмс“.

– Компанијата, исто така, најави дека ќе тестира идеја за „флексибилна работна недела” веднаш по нормализирање на работниот процес, изјави извршниот директор на компанијата, Сундар Пицај.

Замислата е вработените да можат да работат три дена од канцелација, а два дена од дома, штом се смири епидемиолошката состојба.

Прочитајте и...  Вакцина против ковид-19 досега примиле над 26 000 граѓани, расте интересот за вакцинирање

Поврзани вести

Вакцината „Спутник В“ наскоро ќе се произведува во Србија, Иран и Италија

Слободен печат

Франција ги прекина сите летови со Бразил

Слободен печат

„Џонсон и Џонсон“ ја одложува испораката на вакцини во Европа, откако се појавија неколку случаи на згрутчување на крвта

Слободен печат

Мицкоски – Браун: Од големо значење е силната поддршка од „Конрад Аденауер” и ЦДУ

Слободен печат

Намалување на бројот на заразени со ковид-19, но смртноста е поголема за 6 проценти во однос на минатата недела

Слободен печат

Денеска се регистрирани 1 129 нови случаи на ковид-19, а починати се 27 лица

Слободен печат

Остави Коментар