Интер подготвува трансфер бомба, доаѓа еден од најдобрите стрелци во историјата на Премиер лигата

„Нероаѕурите“ веќе обезбедија финансиски средства за реализација за трансферот.

Најавата дека Ерлинг Халанд наредното лето ќе си замине од Борусија Дортмунд би можел да покрене вистински домино ефект во фудбалот.

Шпанскиот „Дон Балон“ вчера објави дека Реал Мадрид не е фаворит за потписот со младиот Норвежанец, туку Манчестер сити кој планира да понуди дури 100 милиони евра, 30 милиони евра повеќе отколку што изнесува откупната клаузула за од наредното лето Халанд да го облече дресот на „граѓаните“.

За тоа колку сакаат Халанд да се пресели во „синиот“ дел од Манчестер, најдобро зборува податокот дека „граѓаните“ се подготвени да се откажат од најдобриот стрелец во историјата на Премиер лигата, кој не е Англичанец, Серхио Агуеро.
Како следна негова дестинација се споменува Серија А и екипата на Интер која веќе обезбеди финансиски средства за трансферот.

Прочитајте и...  Ибрахимовиќ на 39 години ќе игра на Европско првенство?

Директорот Бепе Марота има план, ќе му понуди двегодишен договор на Агуеро кој во Интер би имал плата помеѓу седум и осум милиони евра, со можност соработката да се продолжи на уште три години.
Евентуалното доаѓање на Агуеро во Интер ќе значи и продажба на аргентинскиот репрезентативец Лаутаро Мартинез. „Нероаѕурите“ се подготвени да го продадат Мартинез за не помалку од 90 милиони евра, а голем интерес за неговите услуги постои кај Барселона, ПСЖ и Манчестер јунајтед.

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian