Има ли вистина во ова? Жената дава премногу во бракот, а добива премалку!

Дури и ако се’ уште го сака својот партнер и го опсипува со нежност, лутината ја спречува да го цени искрено. Наместо да се радува за тоа што се грижи за сопругот, жената има тенденција да се фокусира на тоа колку работи, а колку малку е ценета поради тоа.

Кога жената ќе замери

Кога жената е незадоволна, не може да биде принудена на љубов. Може да се однесува како да е полна со љубов, но нејзиното срце е затворено. А кога женското срце е затворено, таа почнува да негодува и во тие ситуации секогаш мажот е тој што губи.

Ако таа за своите добри дела добие 60 бодови, а тој 20 за своите заслуги, жената ќе ги одземе тие 20 од нејзините 60 и ќе добие нов резултат со кој нема да биде задоволна, бидејќи таа смета дека тоа што нејзиниот маж е добар, е исклучиво нејзина заслуга.

Прочитајте и...  Пред пет години ме сретна мене и не зажали: Мартин од „Некст тајм“ денеска има добра причина за славење! (ФОТО)

Жената тогаш чувствува дека нејзиниот труд не е признаен, па затоа добива напад на љубомора.

Во текот на годините, замерувањето може да премине во хронична лутина. Во оваа фаза, жената верува дека се омажила за погрешна личност и размислува за развод. Не постои сомнеж: оваа жена не добива се’ што и’ треба од бракот, но тоа не значи дека не може да го добие тоа што и’ треба. А другата личност исто така не го дава тоа што жената го сака.

Тоа што ќе го добиете од врската или бракот, не зависи од партнерот туку од вашиот однос кон него.

Жените што размислуваат за развод, најчесто велат: „Давам, давам и не добивам ништо за возврат!“.

Прочитајте и...  15 диуретици што го забрзуваат слабеењето и го нормализираат крвниот притисок

За да го решите овој проблем, мора да сфатите дека сте добиле напад на лутина и незадоволство. Потоа, наместо да го нападнете мажот, мора да научите да давате на друг начин. Тогаш жените престануваат да се ангажираат со надеж дека мажот ќе ја забележи нивната незаинтересираност.

Ако жената е незадоволна, значи дека време е да направи нешто за себе.

жена

Кога жената дава премногу, таа секогаш добива малку.

Знаејќи го сето тоа, жената конечно може да престане да се жртвува за партнерот и да го прави тоа што го сака. Наместо да очекува од партнерот да ја направи среќна, таа мора самата да го стори тоа.

Ако му давате на партнерот буквално се’ што имате, а потоа чекате тој целосно да ги задоволи вашите потреби, тоа е нездрава тенденција.

Прочитајте и...  Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Најдобрата опција е на сопругот и децата да им дадете искрена љубов и да не очекувате ништо за возврат. Ваквите односи носат многу повеќе задоволство.

Прочитај повеќе

БИДИ ДАМА, РЕКОА: Го гледавте ли најпопуларното видео во моментов? (ВИДЕО)

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Слободен печат

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бела торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Џесика Алба и нејзината ќерка изгледаат како близначки! (ФОТО)

Слободен печат

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен печат

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организмот!

Слободен печат

Пред пет години ме сретна мене и не зажали: Мартин од „Некст тајм“ денеска има добра причина за славење! (ФОТО)

Слободен печат

Физичката активност која на најдобар можен начин чува од сезонски вируси, еве и зошто

Слободен печат