ИМ СЕ ВРАТИ НА ПОРОЦИТЕ: Ѕвездата од „Мелроуз плејс“ повторно во болница

Актерката Хедер Локлир, позната по својата улога во „Мелроуз плејс“ повторно е на рехабилитација, откако пред шест месеци излезе поради лечење од алкохолизам.

Но, таа не престанала да пие, особено поради тоа што се соочува со ментално растројство, а алкохолот и лековите ѝ помагаат да заборави на притисоците. Сепак, сфатила дека решението не е во тоа, па повторно побарала медицинска помош.

Локлир моментално нема никаков актерски ангажман, нешто што би ѝ го одвлекло вниманието, а поради тоа ѝ страда семејството, особено ќерката Ава. Отказ дал дури и нејзиниот тим за односи со јавноста.

Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ и „Династија“ еднаш веќе беше хоспитализирана поради мешање лекови и алкохол. Пред две години имаше и нервен слом. Тогаш беше приклучена присилно на програма за одвикнување.

Прочитајте и...  Јужна Африка воведува забрана за продажба на алкохол и полициски час

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат