Илон Маск и Том Круз ќе снимаат филм во вселната! Возможна или невозможна мисија?

На интернет почнаа да се шират гласини дека Илон Маск и Том Круз се подготвуваат за снимање филм во вселената, во соработка со НАСА.

Иако тоа моментално изгледа како невозможна мисија, филмот би требало да се снима во внатрешноста на вселенската капсула Space X – „Crew Dragon“.

Иако сè уште ниту едно филмско студио не е дел од тој проект, луѓето што се запознаени со ситуацијата, велат дека проектот е реален, но сè уште е во рана фаза на реализација, така што сигурно треба да помине долго време додека идејата не почне да се реализира – секако секогаш постои простор и за откажување.

Моментално нема други познати детали околу тоа, но медиумите што ја пренесоа оваа вест, нагласуваат дека ако некој навистина би сакал да придонесе во една таква мисија, тогаш тоа сигурно би бил Том Круз, кој во претходните филмски остварувања ги покажа своите каскадерски способности, снимајќи ризични и опасни сцени.

Прочитајте и...  Љубовните афери на Доналд Трамп кои Меланија морала да ги прифати

Тешко е да се замисли дека целиот филм би се снимил во една мала капсула, па можеме да претпоставиме дека во вселената би се снимил само еден краток дел од целиот филм, но и тоа би било доволно за Том Круз засекогаш да влезе во легендите на „Холивуд“.

Медиумите досега ги исконтактирале сите страни кои што треба да учествуваат во овој проект, но досега никој од нив не се огласил.

Прочитај повеќе

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Заводникот од серијата „Ла Каса де Папел“ е во љубовна врска со Србинката Татјана (ФОТО)

Васко Спасоски