Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

После фантастичната полусезона во дресот на Милан во која постигна 11 голови и докажа дека и на 38-годишна возраст и натаму е еден од најдобрите напаѓачи во светот, Швеѓанецот се почести со годишен одмор каков што и заслужува.

Како што информираат странските медиуми, Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во францускиот Ст. Тропе, а во текот на одморот секоја можност ја користи да сними видео или направи фотографија за Инстаграм.

View this post on Instagram

God Save the Queen

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Играчот на „росонерите“ денеска објави видео во кое се гледа како изведува нешто што е многу тешко да се направи во вода.

Во прашање се популарните „ножички“ за во таква ситуација е потребна значителна сила во нозете.

Популарниот „Ибракадабра“ на тој се потсети на неверојатните „ножички“ кои ги имаше во победата на Шведска против Англија (4:2) пред осум години во пријателски и на својата најнова објава напиша: „Боже, чувај ја Кралицата“.

Прочитајте и...  Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат

Мурињо верува во брзо враќање на Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат

Титула за нов рекорд: Ѓоковиќ испиша историја во Рим! (ВИДЕО)

Слободен печат

Изненадени „црвено-црните“: Одлуката на ЕХФ донесена без консултација со Вардар!

Слободен печат