-7 C
Скопје

ХУМАН ГЕСТ: Мајкл Џордан отвори втор медицински центар за лица без здравствено осигурување

За многумина најдобриот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, уште еднаш покажа дека е уште поголем човек.

„Летечкиот“ Мајкл деновиве го отвори вториот медицински центар кој го носи неговото име и е наменет за лицата кои имаат ниски примања или немаат здравствено осигурување, а живеат во Шарлот или околината.

– Мило ми е што можам да видам како се се развива и каков е резултатот на нашите напори – изјави 57-годишниот Џордан, кој пред две години го отвори првиот медицински центар.

За новиот проект кој им е достапен на граѓаните на Шарлот, Џордан вложи седум милиони долари.

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

 

Прочитајте и...  Шпанска фудбалерка одби да му оддаде почит на Марадона

Поврзани вести

Јоаким Лев останува селектор на Германија

Слободен печат

Хамилтон позитивен на коронавирус

Слободен печат

ВИДЕО | Смилковски за КК ТФТ: Клубот се издржува од фанатици, ова што го правиме се граничи со фантазија, со лудило

Слободен печат

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Остави Коментар