Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Овен

Ќе ве опуштаат активности кои ќе се одвиваат во вашиот дом. Ќе уживате во експериментите во кујна и ќе ги поканите пријателите на убаво дружење. На слободните Овни една порака ќе им го разубави денот. Конечно ќе добиете потврди дека личноста која ви се допаѓа не е кон вас рамнодушна! Не знаете што ќе произлезе.

Бик

На деловно поле, можеби на моменти ќе ви изгледа како да сте препуштени самите на себе, но не е така. Сосема добро ве контролираат. На емотивно поле, продолжуваат деновите на вашата отвореност кон партнерот. Многумина ќе излезат на места и во време кога обично излегуваат. Ќе имате убави моменти.

Близнаци
Ќе продолжите да се забавувате како да не постојат никакви проблеми. Ќе успеете да избегате од сите непријатени ситуации и да останете насмеани. На професионално поле, во работните задачи со колегите, ќе откриете инвентивни идеи, кои целата работа ќе ја поместат за чекор понапред. Уживајте со полно срце!

Прочитајте и...  Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Рак
Иако изминатите денови, немавте многу среќа на деловно поле, барем во љубовта сѐ е во ред. Чувствувате дека партнерот ви е единствена поддршка во животот. Љубовта повторно ќе заискри. Убави емотивни вести се на пат кон вас. Одамна се немате почувствувано толку добро како денес. Само напред!

Лав
Оптимистични сте и комуникативни, а тоа ќе ви биде корисно во односите со луѓето. Внимавајте на исхраната и направете баланс. Добро е да почнете со активности. На професионално поле може да ви послужат некои стари контакти. Не ги исклучувајте можностите. На љубовно поле наоѓате заеднички јазик и интерес.

Девица
Не се потпирајте на никој освен на себе, барем денес. Премногу размислувате за работите, па обидете се да ги расчистите мислите на свеж воздух. Компромисите и договорите кои ќе ги постигнете ќе ви бидат од голема корист во наредниот период. Од вас се очекува да преземете иницијатива на љубовно поле.

Вага
Денес ви е еден од лошите денови. Обидете се да бидете во друштво на блиски и позитивни луѓе, тие ќе ви ја дадат потребната самодоверба да правите храбри потези. Ќе мора да донесете брзи и нагли одлуки, повикајте се на вашата интуиција. Ќе се чувствувате сигурно и исполнето покрај партнерот, ви влева енергија.

Прочитајте и...  Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Скорпија
Разговарајте со луѓето, некој ќе има добро влијание врз вас. Сепак, конечната одлука е ваша. Внимавајте, некој од работната атмосфера може да се впушти во конфликт, останете смирени. На љубовно поле владее добро расположение, но ќе бидете склони кон ненамерно навредување. Не кажувајте што и да ви падне на памет.

Стрелец
Мали конфликти и недоразбирања со саканата личност. Би било паметно да послушате што ви предлага другата страна. Ќе увидите дека е во право. Преговорите би можеле да завршат со позитивни резултати, а од вас ќе се бара малку повеќе тактичност и дипломатски однос во врската. Потрудете се.

Јарец
Среќата ќе биде на ваша страна ако одлучите да бидете посмели и да ги следите вашите соништа. Не ги одбивајте златните можности само затоа што иднината е неизвесна, бидејќи таа е таква за сите, но успешни се оние кои не се плашат од неа. Опколете се со личности кои безусловно веруваат во вас.

Прочитајте и...  Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Водолија
Што и да сте наумиле денес, внимавајте на своето однесување. И сѐ би требало да биде во ред. Ако треба да се договорите нешто, подобар е периодот до 12 часот, бидејќи тогаш ќе бидете постабилни и посигурни во себе. Денес ќе владее добро расположение и склад со саканата личност. Отпатувајте некаде сами вие двајца.

Риби
Важна понуда доаѓа до вас и вие имате големи очекувања. Како што денот ќе одминува, вие ќе се чувствувате сѐ подобро, ќе имате силна мотивација и ќе можете да завршите многу повеќе работа од она што сте го планирале. Поради вашето добро расположение, ќе бидете многу нежни и внимателни кон партнерот.

Прочитај повеќе

Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Слободен Печат

Фаталната Саманта од „Сексот и градот“ зад себе има три пропаднати брака, а љубовта на својот живот ја најде по 60. година

Слободен печат

Разговор со Маргарита Арсова, координатор на „Синедејс“: „Филм на секое платно“ ги оживува старите заборавени кинолокации во Скопје

Јасмина Кантарџиева Димков

Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Слободен Печат

Пријателките од „Пријатели“ на доделувањето на „Еми“: Цимерки сме од 1994 година!

Слободен печат

Марк Ентони изнесе непознат детаљ за Џенифер Лопез: Таа сакаше да се прикрадува и да ги прислушува своите вработени

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Слободен печат

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат