Хеликоптерот на Вучиќ во страшно невреме, а тој смирено: Не се плашам, летам веќе седум години

Хеликоптерот во кој се наоѓа претседателот влетал во драматични временски услови, односно силен дожд и магла.

Хеликоптерот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ нагло го променил правецот на движење, како што дознава екипа на Ало.рс кои се наоѓаат со него.

Според информациите при лошите временски услови, пилотот бил приморан нагло да го промени правецот на движење.

Леталото во кое се наоѓа претседателот влетал во драматични временски услови, односно силен дожд и магла, по што пилотот на хеликоптерот нагло го променил правецот на хеликоптерот помеѓу Мркоњиќ Град и Долни Вакуф.

Новинарката која била на летот го прашала Вучиќ дали се плаши, а тој во изјава за Ало.рс рекол дека се ќе биде во ред.

– Не се плашам, летам веќе седум години. Немам страв од летање. Пилотот ја испочитува нормалната процедура кога се лета во лоши временски услови. Се ќе биде во ред – рекол Вучиќ.

Прочитајте и...  Променливо облачно време, температурата до 24 степени

Прочитај повеќе

Донација за ЈЗУ Здравствен дом Струмица: Заштитни маски и скафандери во вредност од 5.000 евра

Слободен печат

Нема потпис од Заев: Одлуката за прекин на флексибилното работно време повторно на Влада

Слободен печат

ССМ ги потсетува работодавачите: До крај на годината да ја исполните обврската за исплата на К-15

Слободен печат

Костадинов: Неодговорноста на ВМРО-ДПМНЕ излезе на виделина, 30. асистенти остануваат на улица

Слободен печат

Филипче: Ќе сторам се да нема заминувања од јавно здравственот систем поради проблем што може да се изменаџира

Слободен печат

Два дена по ред во Косово нема смртен случај од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ си се обезбедил статутарно: Мицкоски „имун“ на оставки во следните шест месеци

Соња Христовска Угриновска

Медиумска и психолошка војна во Нагорно Карабах: Азербејџан објави снимка од напад во кој гинат ерменски војници (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 во Србија за последните 24 часа: Нови 72 пациента и ниту еден смртен случај

Слободен печат

Песков: Сите земји околу Нагорно-Карабах да се воздржат од воени активности и провокации

Слободен печат

Лончар: Како на луѓето да им е драго во Србија да има што повеќе починати од коронавирусот

Слободен печат

Јанкуловска е во карантин, допрва ќе се утврдува ризикот за нејзината безбедност во Идризово

Лука Андреев