Груевски се јави преку „велешка линија“ (ВИДЕО) – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеЗабаваМагазин

Груевски се јави преку „велешка линија“ (ВИДЕО)

Несекојдневна појава...

Се сеќавате на Андријана Станковска од Велес, која е вистински уметник кога е во прашање шминката?

Нејзината работа е многу повеќе од обична шминка и слободно може да се каже дека таа создава вистински уметнички дела. Голема популарност стекна и со нејзините трансформации, кога со помош на шминката, успева да се претвори себе во Голум од „Господар на прстените“, во Џек Николсон, опседната кукла, Мистер Бин, Пинокио…

Овојпат таа изненади со една несекојдневна трансформација, во една од најпопуларните политички фигури на македонската политичка сцена, осудуваниот поранешен премиер во бегство, Никола Груевски.

Мора да признаеме дека тоа го изведе максимално професионално и маестрално (видеото се наоѓа на вториот слајд од оригиналниот инстаграм-пост):

 

View this post on Instagram

 

Трансформација во Никола Груевски 😁😁😁😎😎😎 @fcerasninovosti спремен сум за интервју 😅 #prom #facepaint #makeupillusion #illusions #makeup #crazymakeups #makeup #sfxmakeup #morpebrushes #hajiglamnation #allmodernmakeup #transformationtuesday #peachyqueenblog #makeupvideosdailyx #associationofbeauty #discovervideos #undiscovered_muas #hypnaughtymakeup #omghairandmakeup #make4glam_ #bretmansvanity #stylevideo #tutorialesvideos #feauturing_mua #hypnaughtymakeup #brian_champagne @peachyqueenblog @1minutemakeup @amazingmakeupart @makeupviddeoss @style.video @tutorialesvideos @makeup_videoclips @makeuptutorialsx0x @make4glam_ @hajiglamnation @hypnaughty.makeup @bretmansvanity #sdeventsworld @sdeventsworld #insane_talents #tag_artist #insanebrains

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) on

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close