Гром запали куќа – Слободен печат
Хроника

Гром запали куќа

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат.

На 04.07.2019 година во 21.30 часот било пријавено дека во с.Косевица, Македонска Каменица, од удар од гром настaнал пожар во куќата сопственост на Р.Н.. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипи на територијалната противпожарна единица Македонска Каменица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close