Tag : запалена

Вести Регион

Во Словенија запалена дрвена скулптура од Доналд Трамп, авторот тврди тоа е обична провокација

Слободен печат
Во словенечкото место Моравче кое се наоѓа во близината на Љубљана беше запалена и изгоре осум метри високата дрвена скулптура на американскиот претседател Донал Трамп,...
Вести Скопје

Продолжува палењето на диви депонии- казни за сторителите НЕМА

Слободен печат
Чад од запалена мини депонија во Свиларе, општина Сарај вчеравечер го отежнуваше дишењето низ општините Сарај, Ѓорче Петров и Карпош. По пријава на граѓани, инспекторите...
Хроника

Гром запали куќа

На 04.07.2019 година во 21.30 часот било пријавено дека во с.Косевица, Македонска Каменица, од удар од гром настaнал пожар во куќата сопственост на Р.Н.. Повредени...
Останатo Спорт

Кличко избегна смрт: Спасен од запалена јахта! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта. Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа...
Автомагазин Магазин

За само неколку секунди изгоре најпродаваниот електричен автомобил во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Безбедносните камери снимија како автомобил Тесла се запали во јавна гаража, без никакво надворешно влијание. За само неколку секунди најпродаваниот електричен автомобил на светот, исчезна...