Гордон Ремзи откри зошто нема да им остави ништо од своето богатство на неговите деца

Иако „лежи“ на пари, славниот Шкотланѓанец нема намера да им попушти на своите наследници и да им го подари целото негово наследнство.

Еден од најпознатите светски готвачи е Гордон Ремзи, вчера, 8 ноември, го прослави својот 54-ри роденден. Во интервју за британски Телеграф, славниот Шкотланѓанец откри дека нема да остави речиси ништо од своето богатство на своите деца. Само мала количина.

Тој има добра причина за тоа. Имено, Гордон сака неговите наследници да поминат низ животот и сами да заработат пари.

Не го правам ова од никаква злоба. Јас едноставно не сакам да станат расипани летви – рече Ремзи, а Express.hr пренесува:

Нашите деца не седат со нас во прва класа кога патуваме со авион. Кога ќе ги заработат своите пари, тие повеќе ќе ги ценат и нека ги трошат како што сакаат. Ги заработив парите тешко – рече Гордон и продолжува:

Прочитајте и...  ФОТО: Џастин Тимберлејк и посвети на сопругата Џесика Бил ретка јавна порака за нејзиниот посебен ден

Уште од првиот ден им наметнав на моите деца дека има ред и работа. Покрај тоа што не сакам да станат размазени кретени, морам да ја почитувам и мојата работа и луѓето кои работат за мене, и да не дозволам некое разгалено дете да им пречи додека работат само затоа што нивниот татко им е шеф. Се обидов да ги одгледам што е можно понормално. Секој работи нешто – чува животни, секој има домашна работа … Добиват џепарлак, но мора да го заработат, рече тој.

 

Поврзани вести

ФОТО: Емили Ратајковски позира гола во 36-та недела во бременоста

Слободен печат

ФОТО: Џастин Тимберлејк и посвети на сопругата Џесика Бил ретка јавна порака за нејзиниот посебен ден

Слободен печат

ФОТО | Фризер ја посрамоти Ким Кардашијан, но таа му возврати: „Те мразам. Ме исцрпи“

Слободен печат

ФОТО: Таа е сон на милиони мажи, а на жените може да им биде пример кога станува збор за облекувањето

Слободен печат

Зошто секогаш треба да ја загреете рерната пред употреба?

Слободен печат

Судот одлучи: Бившиот на Софија Вергара не смее да ги користи нивните замрзнати ембриони

Слободен печат

Остави Коментар