Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Ниту ракометарите ниту селекторот на Германија пред стартот на второто полувреме против Белорусија не приметија дека им недостасува еден од најдобрите играчи.

Ракометната репрезентација на Германија без никакви проблеми ја совлада Белорусија со 31:23 и ја оствари првата победа во втората фаза на Европско првенство. на полувремето Германците имаа седум гола предност, а колку беа фокусирани во продолжението доволно говори податокот што не приметија дека им недостасува еден ракометар.

Станува збор за Јулиус Кун кој беше втор најдобар стрелец во победата над Белорусија, кој предолго се задржал во тоалетот и остана заклучен во соблекувалната.

– Кога излегов од тоалетот веднаш ми стана јасно дека нешто не е во ред, си помислив „сите се многу тувки“. Одеднаш сфатив дека нема никој и дека вратат на соблекувалната беше заклучена. Ме фати паника и почнав да тропам, но за среќа еден од чуварите ме слушна и ми ја отвори вратата. Стигнав на почетокот од второто полувреме. Директорот на репрезентацијата, Оливер Рогич ми се извини и ми рече дека вакво нешто повеќе нема да се повтори – изјави Кун.

Прочитајте и...  „Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Интересно е што и селекторот Кристијан Прокоп не примети дека му недостасува еден ракометар на почетокот од второто полувреме.
– Можеби не би требалода го кажам ова на глас, но не приметив дека ни недостасува – изјави Прокоп.

Прочитај повеќе

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Остави Коментар

7 + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат