Фотографија на легендарниот фудбалер го запрепасти светот!

Џанлука Вијали, поранешниот италијански фудбалер, минатата година откри дека ја води најголемата животна битка, а сега откри детали и од борбата со ракот.

– Најтешко ми беше тоа му кажам на семејството, родителите, браќата, сестрите, сопругата и нашите ќерки Оливија и Софија. Како да сте биле виновни што сами сте го добиле. Сакав да продолжам истиот оној Вијали кој што претходно сите го знаеја. Сакав да ја раскажам и мојата приказна и во книга – рече Вијали, кој од хемотерапијата и зрачењето истакна дека се чувствува подобро.

Зборовите на Италијанецот будат оптимизам, но фотографијата на која очигледно дека води тешка борба со ракот прилично го шокираше светот.

Прочитајте и...  ФФМ следната недела ќе ги одреди екипите кои ќе играат во Европа, настапот на Вардар неизвесен поради милионскиот долг

– Сега повторно се чувствувам физички подобар. Но, сеуште не можам да кажам со сигурност како ќе заврши овој натпревар. Се надевам дека мојата приказна ќе биде инспирација на луѓето кои се наоѓаат на животни пресвртници – додаде Вијали.

Својата фудбалска кариера ја започна во Кремонезе, играше за Сампдорија, Јувентус и Челзи. Во 1998 година во Челзи започна и тренерска кариера, а после „сините“ од клупата го водеше и Ватфорд. За репрезентацијата на Италија одигра 59 натпревари.

Прочитај повеќе

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат