-2 C
Скопје

ФОТО | Ниско и сексистички: Џим Кери на удар на јавноста поради карикатурата на Меланија Трамп

Актерот Џим Кери беше остро осуден на социјалните мрежи откако тој објави карикатура на поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп.

„Збогум, најлоша прва дамо. Се надевам дека спогодбата може да го финансира твојот плиток живот. Ти благодарам за ништо”, напиша Џим.

Бројни следбеници го нападнаа затоа што сметаат дека објавата е невкусна и сексистичка.

„Ужасно е да се нападне првата дама која ја вршеше својата работа со грациозност и достоинство и не доби ништо освен критика од левицата. И срамота е што ниту една жена од левата страна не ја бранеше жената поради овие неосновани напади”, „Секогаш мислев дека ти си кул. Сега си премногу одмаздољубив со вакви слики”, „Ова е толку сексистички. Такво лицемерие”, „Ова е ниско. Ми се допаѓаше и мислев дека ги инспирираш луѓето”, се само некои од коментарите.

Прочитајте и...  Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Имало и такви коментари кои го бранеле актерот.

„Тој е актер, комичар кој ги прикажува мажите и жените и ги тера луѓето да се смеат, што значи дека никој не е имун на потсмев“, „Зошто луѓето се однесуваат повредено и изненадено? Зошто толку сериозно?“, „Продолжи да се изразуваш преку твојата уметност! Ако сакаше да биде прикажана во подобро светло, требаше да се претстави подобро кога беше во центарот на вниманието“, напишале оние кои не гледаат ништо лошо во карикатурата која ја објави актерот.

Поврзани вести

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Слободен Печат

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Остави Коментар