ФОТО | Ибра во свој стил: Си го честиташе 41. роденден со „Ферари“ од 2.2 милиони евра

Сасуоло - Милан/22 мај 2022/фото: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Денес Златан Ибрахимовиќ го слави својот 41. роденден.

Ибрахимовиќ роденденот го прославува како играч на Милан, а и покрај годините засега не најавува кога би можел да замине во играчка пензија.

Добро знае Ибра како да ужива во животот, па така сега за својот роденден си се почести со скапоцени Ферари. Станува зборот за моделот „Дејтона СП3“. Вакви автомобили италијанската компанија произведе само 599 во целиот свет, а чини 2.2 милиони евра.

 

 

Видео на денот