8 C
Скопје

ФОТО: Голема заплена на МВР, битолчанец фатен со 9 килограми дрога и 4 илјади екстази

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола, по добиена судска наредба, денеска (14.11.2020) извршија претрес на дом кај П.Н. (30) во Битола и при тоа се пронајдени четири килограми амфетамин, четири килограми марихуана, околу 4000 парчиња таблети екстази, околу 6000 евра, дигитална вага, прибор за пакување на дрогата и други предмети.

П.Н. е приведен, а по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до ОЈО Битола.

Прочитајте и...  Свеченост во Владата: Вицепремиерот Димитров ја потпиша Рамковната спогодба за превод на правото на ЕУ

Поврзани вести

Полицијата во Лондон растури свадба со 400 гости, казната е 10 000 фунти

И.И.

На грчкиот остров Закинтос пронајдени 800 килограми експлозивен материјал

Слободен печат

ВИДЕО: Голем пожар во компанија за матични клетки во Индија

Слободен печат

Филипче: Нема законски пречки за увоз на вакцини против ковид-19, интервентниот увоз на лекови не е новина во нашата земја

Слободен печат

Царовска децидна: Нов концепт за матура од следната година

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар