11 C
Скопје

ФОТО: Емина Јаховиќ го прослави роденденот на синот со своето семејство, но без Мустафа!

Вчера се славеше во домот на пејачката Емина Јаховиќ, бидејќи нејзиниот помлад син Јавуз наполни 9 години. Таа организираше прослава во најблискиот круг на семејството во Истанбул.

Јаховиќ очигледно не сакаше да ги ризикува животите на своите најблиски, па поради лошата епидемиолошка состојба што моментално владее во Турција, оваа година се одлучи за поинтимно славење на роденденот на нејзиниот син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)


Таа на својот инстаграм – профил објави фотографии од прославата, на кои позира со своите синови, братот и неговото семејство и напиша:

„Среќен роденден, Јавуз. Девет години“, напиша Емина.

На прославата колку што може да се забележи од фотографиите Мустафа не е присутен.

Прочитајте и...  „Битлси“ ќе се изучуваат во склоп на магистерски студии на Универзитетот во Ливерпул

Поврзани вести

Дали некогаш сте се запрашале како месеците ги добиле имињата? Еве го одговорот

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои им е најтешко да се извинат

Слободен печат

Два лава и една горила од зоолошката градина во Прага позитивни на ковид-19

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО: Ирина Шајк во необично издание на насловната на руски „Вог“

Слободен печат

Стручњаците откриваат: 20 едноставни навики за подолг и поздрав живот

Слободен печат

Експерт за кралското семејство: Бебето на принцот Хари и Меган Маркл ќе добие едно од овие имиња

Слободен печат

Остави Коментар