Федерер: Имав кошмари по поразот во финалето на Вимблдон - Слободен печат

Федерер: Имав кошмари по поразот во финалето на Вимблдон

Рожер Федерер по пауза од еден месец се враќа на тениските терени. Тој ќе игра на Мастерс турнирот во Синсинати, и ова ќе биде негов прв настап по поразот од Новак Ѓоковиќ во епското финале на Вимблдон во кое пропушти две меч топки и тоа на свој сервис.

– Не ми беше лесно, во првите неколку дена треба да ви стане јасно што се случи, бидејќи победата беше толку блиску. Имав кошмари, во главата постојано го повторував финалето и ги барав грешите и моментите во кои требаше да реагирам многу подобро.

Но кога ќе се вратите на тренинзите и напорната работа, ќе заборавите. Тоа е единствениот начин тие сцени да престанат да ве следат во мислите. Тоа е реалноста, победите не ги паметите толку колку поразите, но јас едвај чекам повторно да играм против Ѓоковиќ. Максимално сум подготвен за мојот камбек на терените, да покажам колку можам – рече Федерер.

Прочитајте и...  Ѕвездата на ЛА Клиперс се расфрла со пари по стриптизерка (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

three × 1 =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат