Федерер едвај чека да игра против Ѓоковиќ

Роже Федерер денеска дојде до првиот триумф на Мастерсот во Лондон со победата над Матео Беретини, откако во првото коло од групата Б загуби од Доминик Тим.

Швајцарецот во четврток го очекува пресметка со Новак Ѓоковиќ во третото коло, а тоа воедно ќе биде прв меѓусебен дуел по епското финале на Вимблдон.

– Возбуден сум што ќе играм против Новак. Дуелот на Ѓоковиќ и Тим ќе ми даде нови информации за неговата игра и тоа што ќе ме очекува во нашата пресметка – вели Федерер кој истакна дека е задоволен од денешната победа, но и дека мора да игра подобро во четврток.

– Необично е да се изгуби и повторно да се игра на ист турнир, но истото ми се случи и минатата година, така што имам искуство. Задоволен сум како одиграв денеска, но и дека ќе мора да играм малку подобро.

Прочитајте и...  Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат