Еден повреден во сообраќајка кај Гостивар

На регионалниот пат Гостивар – село Градец вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу „опел зафира“, управувано од Х.И.(62) од селот Врбјани и „фолксваген голф“, управувано од Н.Б.(61) од село Добри Дол.

Во незгодата, Х.И. бил повреден и е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки повреди. Увид на местото на несреќата извршила екипа од полициска станица Гостивар.

Прочитајте и...  По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Прочитај повеќе

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Пресуда за предметот „Транспортер“

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Нема лабаво: Кривични пријави за тие што не седат дома

Марина Дамческа

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час