Двапати го победи ракот и на крајот почина од спортот кој најмногу го сакаше!

Талентираниот австралиски боксер во супервелтер категорија, Двајт Ричи почина после несреќа на тренинг.

Ова е уште една трагедија во боксот годинава, минатиот месец само четири дена по страшниот нокаут почина боксерот Патрик Деј.

Овој 27-годишен Австралиец во текот на спаринг тренингот доби удар во телото од Мајкл Зерафа, потоа падна на подот, а лекарите само можеа да констатираат смрт!

Во текот на својата професионална кариера Ричи триумфираше на 19 мечеви, а двапати бил поразен.

Прочитајте и...  Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Оваа голема трагедија се случи во текот на неговите подготовки за борбата против Томи Браун кој требаше да се одржи на 6. декември.

Порасна во Шепартон, Викторија, двапати го победи ракомет како беше, прво кога имаше шест месеци, а потоа повторно една година подоцна.

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат