ДРАМА ВО САРАЕВО: Убиец се самоуби по пукотница со полицијата (ВИДЕО)

Маж кој бил осомничен дека утринава во Сараево убил една, а ранил друга жена, извршил самоубиство на подрачјето на Република Српска.

Првите информации од полицијата биле дека две женски лица се ранети по употреба на огнено оружје. Сепак, едната жена подлегнала на повредите, додека другата била пренесена во болница.

Потоа, осомничениот, кој според неофицијални информации бил Неџад Чаушевиќ, избегал на планината Бјелашница, каде полицајците набргу го пронашле неговото напуштено возило.

NA LICU MJESTA / Velika policijska potraga za ubicom na Bjelašnici

Publiée par Dnevni avaz sur Mardi 5 novembre 2019

„Тој бил лоциран во ефикасна акција на полициските службеници на полицијата на кантонот Сараево, и во еден момент пукал од огнено оружје кон полициските службеници, при што никој не бил повреден, а кога забележал поголем број полициски службеници извршил самоубиство“, изјави портпаролот на сараевската полиција.

Прочитајте и...  Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Во потрагата се користеле и кучиња, а потрага била извршена на тешкопрооден терен.

Прочитај повеќе

Гласен Текстилец: Конфекција во Пробиштип затворена поради нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Мажите во Албанија живеат пократко и емигрираат повеќе во однос на жените

Слободен печат

ГОБ „8 Септември“ демантира дека постои листа на чекање за итни хирушки интервенции

Слободен печат

Заев ја обвини опозицијата за лаги и негативна кампања: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане во опозиција за да си ја обнови партијата

Слободен печат

Над 22.000 новозаразени од Ковид-19 во Индија

Слободен печат

Чулев: Полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Слободен печат

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Слободен печат

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Слободен печат

Реџепи: ВМРО-ДУИ може да формираат коалиција, но во опозиција

Слободен печат

Интегра во Куманово: Кокино ќе биде туристичка атракција, ќе се развива бањскиот, здравствениот туризам, брзи возови, преку транспортна стратегија

Слободен печат

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Слободен печат