Домот на млад скопјанец ПОЛН СО ДРОГА, СВР Скопје поднесе кривична

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.П.(25) од Скопје, поради постоење на основи на сомнение за сторени две кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, информира МВР.

Имено во домот на скопјанецот Д.П. се пронајдени, марихуана, метамфетамин, кокаин дигитална вага и куршуми.

-На 18.11.2019 полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија при СВР Скопје, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на пријавениот во населбата Ѓорче Петров, при што биле пронајдени и одземени марихуана, огледало со остатоци од амфетамин и кокаин, дигиталната вага со остатоци од тетрахидроканабинол и кокаин и 15 куршуми калибар 22LR и еден куршум со калибар 7,65мм- соопштува МВР.

Прочитајте и...  Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Прочитај повеќе

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Слободен печат

Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат

Претепан лекар од Тетово!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец починал откако го каснало стршлен

Слободен печат

Жител од село Дорфулија настрада од гром

Слободен печат

Се запали куќа во Охрид, повреден 25-годишен охриѓанец

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Во светиниколско загина овчар од удар на гром

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август