Дневен хороскоп за 27 март: Обрнете внимание на она што ве расположува

дневен хороскоп
Илустрација: СП. / Фото: NASA, RawPixel

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 27 март, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Не се залажувајте дека нечии ветувања ќе бидат доволна гаранција за деловен успех, повеќето работи можете да ги постигнете без надворешно влијание. Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да започнете расправија или да создадете нова љубоморна сцена. Обрнете внимание на работите кои позитивно влијаат на вашето расположение.

Бик

Недоразбирањето во договор со колегите ќе ги пролонгира понатамошните планови и заедничкото дејствување. Прифатете го компромисот. Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината. Ќе уживате во искрен разговор кој ќе ви влее доверба, опуштете се.

Близнаци

Не треба никого да убедувате во вашите добри намери или способности, оставете крајниот резултат кој носи деловни резултати да зборува наместо вас. Доколку сакате да привлечете нечие внимание, време е да ги искористите вашите главни адути во заведувањето, но не бидете нападни.

Рак

Доколку ви недостасуваат сигурни информации, не давајте несериозни ветувања, туку побарајте нечија помош. Чувствувате емотивен наплив, некој ве инспирира добро да се забавувате. Бидете доволно имагинативни во друштво на саканата личност. Времето ќе покаже дека сите ваши стравови биле неосновани.

Лав

Ви се нуди добра можност да ги докажете своите професионални способности. Треба да ги проверите новите информации пред да донесете каква било одлука. Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Во голема мера правите сè за да исполните нечии очекувања. Ќе уживате во одмор и релаксација.

Девица

Секој од соработниците сака да ја заземе најдобрата можна позиција која гарантира нов деловен успех или престиж на социјалната скала. Се однесувате премногу пребирливо и имате премногу забелешки за некоја блиска личност. Опуштете се. Искористете го слободното време да размислите за сè.

Вага

Упорно избегнувате средба со личност која има посебни барања и негативен став за вашите деловни резултати. Нема потреба да ја искушувате личноста со која сте во романтична или пријателска врска. Опуштете се и намалете ги вашите критериуми. Поттикнете го позитивиниот начин на размислување.

Скорпија

Нема потреба да го привлекувате вниманието кон себе, доколку однапред не сте обезбедиле нечија помош или поддршка. Емотивните желби ги насочувате кон погрешна личност. Непотребно критикувате личност до која вашиот глас не допира. Одложувањето на обврските лошо се одразува на вашата ментална рамнотежа.

Стрелец

Оптоварени сте со разни обврски, но правите сè што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели. Некој влијае на вашата емоционална или психолошка вознемиреност, потешко ви е да ги разликувате вашите субјективни желби од реалната слика. Применете некои од техниките за психолошка релаксација.

Јарец

Актуелните настани влијаат на вашата популарност помеѓу колегите. Вашиот начин на размислување и водење бизнис е „полн погодок“, но вие не сте свесни за тоа. Треба да надоместите за грешката што сте ја направиле. Смислете сценарио како можете да ја израдувате вашата сакана личност. Важно е да ги усогласите мислите и чувствата.

Водолија

Не дозволувајте некој да ги разбуди ниските страсти или желбата за деловно ривалство. Бидете реални, пред сè со самите себеси. Колку и да се обидувате да бидете мистериозни пред вашата сакана, не успевате да го скриете вашето основно расположение. Смирете ја совеста во искрен разговор со блиска личност.

Риби

Нема причина некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да го ограничи вашето деловно или општествено влијание. Не им давајте толкава моќ на луѓето околу вас. Делувате прилично возбудено и тешко ги контролирате емоционалните импулси. Често го губите трпението пред блиска личност. Избегнувајте ситуации кои ве исцрпуваат.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот