Десетгодишно дете почина откако беше искасано од куче – Слободен печат
Хроника

Десетгодишно дете почина откако беше искасано од куче

Немил настан се случил во парк со приколки во Корнвол.

Во парк со приколки во Корнвол денеска се случила страшна случка, откако момче (10 години) до смрт било искасано од куче.

Полицијата беше повикана утрово во паркот но, момчето не реагирало. Тоа починало на самото место, по што полицијата започнала потрага по кучето и сопственикот.

Подоцна била уапсена 28-годишна жена под сомневање дека го оставила опасното куче без контрола.

Полицајците велат дека кучето било пронајдено и однесено кај одгледувачи. Детали за семејството не се соопштуваат, освен дека родителите биле гости во паркот со своите две деца, каде имале поставени камп приколка. Паркот со приколки во Корнвол постои повеќе од 40 години , а до сега немало ваков тежок инцидент.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close