Делови од неколку скопски општини утре ќе останат без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат повеќе улици од општините Гази Баба, Чучер Сандево, Кисела Вода и Карпош, информираат од РЦУК.

– Од 07:45 до 15:00 часот, улица 516 и фирмите во кругот и околината на Фабриката Комуна. (Општина Гази Баба). Од 08:30 до 15:00 часот, дел од ул. Киро Фетак. (Општина Кисела Вода). Од 09:00 до 13:00 часот, с. Горњани, с. Бањани, с . Чучер и с. Мирковци. (Општина Чучер Сандево). Од 11:00 до 15:00 часот, ул. Пролетерска од бр. 2, до бр. 20. (Општина Карпош), соопштија од Центарот за управување со кризи. 

Прочитајте и...  ВИДЕО | Милевски: Со ефективен регионален развој до забрзан инвестициски бум

Поврзани вести

Бајден потврди дека ќе ја номинира Јелен за министерка за финансии

И.И.

Утре сончево, но студено со минимални температури до -11 степени

Слободен печат

Џафери уценет: Или онлајн Собрание или координации без опозиција

Весна Тодоровска

Средба на претседателот Џафери со Рејчел Галовеј

Слободен печат

ЕУ во декември ќе одлучува за идните односи со Турција

И.И.

Работи што треба да ги знаат сите Македонци: Осум особини на македонскиот јазик што ги нема во бугарскиот јазик

Јазичарница

Остави Коментар

MacedonianAlbanian