Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може! (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може! (ФОТО)

Пејачката се обиде да се извади, но дополнително ги искомплицира работите...

Откако изјави дека нејзиниот син не оди во „сељачките државни училишта со глупавите љубоморни деца“, српските медиуми одлучија да проверат во кое училиште завршила српската турбо фолк пејачка Дара Бубамара.

Иако по првата вест на Инстаграм реагираше со посмирен тон, па кажа дека „немала намера никого да повикува или омаловажува“, се чини дека на Дара и засметало тоа што медиумите ја потсетија дека поради пеењето морала да го жртвува редовното школување и вонредно завршила средно сообраќајно училиште.

По овие вести на Инста Стори објави порака до медиумите (која во меѓувреме ја избриша) во која ги нарекува багра и во која пишува дека не завршила никакво училиште, но дека е голема ѕвезда и едноставно и се може.

принтскрин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close