Четворица повредени во сообраќајна незгода во Скопје – Слободен печат
Хроника

Четворица повредени во сообраќајна незгода во Скопје

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „Фиат Стило“, О.С.(23) од Скопје кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Вчера во 21.30 часот на крстосницата од булевар „Словенија“ и улица „Качанички Пат“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Даеву Матиз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.М.(34) од Скопје и патничко возило „Фиат Стило“ со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Е.(27) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „Фиат Стило“, О.С.(23) од Скопје кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Со телесни повреди се здобиле возачот К.Е. и сопатниците Ј.И.(23) и  К.Ф.(31) од двете возила.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close