Категорија: Шоу биз

Еспресо Шоу биз

Никол Кидман заплакала на црвениот килим кога ја дознала оваа страшна вест! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Никол Кидман (52) синоќа во Беверли Хилс присуствуваше на свеченоста по повод претстојниот „Златен глобус“, а на црвениот килим се појави со солзи во...
Еспресо Шоу биз

Ова никој не го очекуваше: Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно!

Слободен печат
Многубројните обожаватели на поранешните сопружници Џенифер Анистон и Бред Пит, кои се една од омилените холивудски двојки, конечно ќе се израдуваат бидејќи се очекува славните актери да се...
Еспресо Шоу биз

„Дрво пијан“: Пејачот на „Прљаво казалиште“ е хит на интернет, но вистината е оваа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Овие денови на интернет се појави снимка која стана вирална. Имено, на дочекот на Новата година во Загреб настапуваше познатата група „Прљаво казалиште“, а пејачот...
Еспресо Шоу биз

Се сеќавате на Александра Пилева? Се пресели во Америка пред неколку години, но сега се враќа со нов албум!

Слободен печат
Се сеќавате на пејачката Александра Пилева, која пред неколку години се пресели со своето семејство во Америка? Веруваме дека повеќето од вас добро ја паметат,...
Еспресо Шоу биз

Вреди милиони долари: Ѕирнете во вилата на славниот Доктор Фил (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот водител Доктор Фил, чие вистинско име е Филип МекГрав, одлучи да го продаде својот раскошен имот, кој го купил во 2007 година,  пренесува „Лос Анџелес тајмс“. Д-р...
Еспресо Шоу биз

Нова година, нова љубов: Со кого се бакнува Лејди Гага? (ВИДЕО)

Слободен печат
На почетокот на годината, додека беше во центар на вниманието поради промоцијата на филмот „Ѕвездата е родена“ во кој глуми со Бредли Купер, пејачката Лејди...
Еспресо Шоу биз

Дуа Липа го покажа телото со мани, многумина се разочараа (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Дуа Липа, која е со потекло од Косово, ја дочека Новата 2020 година во сончевиот Мајами со друштвото и дечкото Анвар Хадид, братот на...
Еспресо Шоу биз

Откриено колку работат членовите на британското кралско семејство

Слободен печат
Да се биде член на кралското семејство не е најлесната работа на светот барем судејќи според ТВ емисиите и филмовите, но колку всушност работат тие?...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

ПЕЧАТ 2019: Перо се разведе, Марјана призна дека го сака Пеце, а Слаткар и Панчо ќе си „извадеа“ очи!

Слободен печат
Можеби македонската естрада не е голема како српската, бугарската или албанската, но и тоа како во 2019 година имаше настани и случки по кои ќе...
Еспресо Шоу биз

Подарок од половина милион евра: Марија Шерифовиќ ја чести мајка си!

Васко Спасоски
Пејачката Марија Шерифовиќ (35) наводно се одлучила да се заблагодари на својата мајка Верица Шерифовиќ (56) за се што и пружила во животот и поради...