Холивудски ѕвезди со православна вера: Овие познати личности слават Божиќ на 7 јануари

Џенифер Анистон православието го наследила од татко и, кој е роден на грчкиот остров Крит како Јанис Анастасакис.

Некои од најпознатите личности на светот имаат православна вера, а многу од нив го слават Божиќ по јулијанскиот календар. Ова се некои од нив.

Ким Кардашијан
Познатата старлета, иако е родена во Америка, има потекло од Ерменија, а нејзините предци живееле на подрачјето на денешна Турција.

View this post on Instagram

Christmas Eve 2019

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Том Хенкс
Славниот оскаровец поради љубовта ја прифатил православната вера.

„Мислам дека православието е моето духовно наследство. Се оженив во истата црква во која мојата жена е крстена и во која се крстени нашите деца“, рекол во една прилика Том Хенкс.

View this post on Instagram

Excited about my new car!! Hanx.

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on

Наоми Кембел
Манекенката Наоми Кембел е родена во Англија, а има потекло од Јамајка. Додека била во врска со тајкунот Владислав Доронињ, станала православна.

View this post on Instagram

I am deeply humbled to have received the Fashion Icon Award last night at the 2019 Fashion Awards, joining a list of so many great women ♥️ Thank you to @97crush and @britishfashioncouncil for your long time support of me and my endeavors. I am grateful to my entire team, and to the list of amazing photographers, editors, stylists and designers I’ve had the opportunity to work with.  And lastly thank you to all the women of colour that came before me who I consider style icons. You have paved the way for me and inspired a generation. This award is for you. 🙏🏾 #FashionAwards #FashionIconAward | Thank you #SarahBurton and the amazing @alexandermcqueen team for my beautiful custom dress ♥️

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Џенифер Анистон
Џенифер Анистон православието го наследила од татко и, кој е роден на грчкиот остров Крит како Јанис Анастасакис.

Дејвид Гахан
Пејачот на групата „Депеш мод“, Дејвид Гахан, ја преземал православната вера од својата сопруга Џенифер Скилаз.

Прочитајте и...  Шест милиони лајкови за бесната Џенифер Анистон: Носете ги проклетите маски!

Прочитај повеќе

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат