Мода- Page 2 of 52 - Слободен печат

Category : Мода

Еспресо Мода

Викторија Бекам повторно ги прекрши сите модни правила! (ФОТО)

Слободен Печат
Некогаш важеше за една од најдобро облечените жени, но тоа нагло се промени во последно време. Викторија Бекам веќе со месеци е мета на критичарите...
Еспресо Мода

Бројни промени во светот на модата кои се случија во 2019 година (ВИДЕО)

Слободен Печат
Познато е дека модата ги прати глобалните, урбаните, технолошките и политичките трендови и смерови. Оваа година посебно се зборуваше за одржливоста, климатските промени и прекумереното...
Еспресо Мода

Доколку сакате да изгледате елегантно и моќно, облечете се како Меланија Трамп! (ФОТО)

Слободен Печат
Меланија Трамп знае како треба да изгледа вистинската дама, па ни овој пат не направи грешка. Овој модел, но и бојата на капутот, од страна...
Еспресо Мода

Британската дизајнерка Стела Меккартни повторно изненади! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Британската дизајнерка Стела Меккартни прекрасно го уреди својот showroom за време на празниците. Нејзиниот прекрасен дуќан е отворен за јавноста во јуни 2018 година, а...
Еспресо Мода

Бура од коментари за чевлите на Селин Дион: Зошто носиш кокошки на нозете? (ФОТО)

Слободен печат
Селин Дион посебно се дотерала за божиќната забава на која се појавила во црвен фустан со светки, но она што предизвика лавина од коментари се...
Еспресо Мода

Меланија Трамп во плиш штикли: Заблеска само како што таа знае! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка по кој знае кој пат да има беспрекорен моден стил. Меланија Трамп (49) во совршена модна комбинација заедно со Доналд Трамп...
Еспресо Мода

Новите локни на Џенифер Лопез: 60.000 жени ги сакаат за Нова година! (ФОТО)

Слободен печат
На латино дивата заштитен знак ѝ беше долгата рамна коса во нијанси на кафена во комбинација со природни тонови. Кога пред неколку месеци ја скрати...
Еспресо Мода

Смело, откачено, холивудски! Најинтересните фустани по кои ќе ја памтиме 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
Во годинава што поминува холивудските дами беа многу креативни и храбри, а овие нивни модни избори оставија најсилен впечаток. Без оглед на тоа дали ни...
Еспресо Мода

Незаборавни! Најубавите селебрити венчаници на деценијата! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на последнава деценија многу познати дами прошетаа до олтарот во венчаници кои ја маѓепсаа јавноста. Да се потсетиме на оние за кои најмногу...
Еспресо Мода

Изложба на македонска мода и дизаjн (ФОТО)

Слободен печат
Во вторникот, 17. декември во галеријата „Акантус“ во Скопје беше отворена групната изложба насловена како „Slowscapes“. Македонските модни брендови „Арма“, „Петел Паун“, „Лудус“, „Марта Пејоска“,...