Категорија: Храна

Еспресо Храна

Макарони со спанаќ и сусам

Слободен печат
Здрав оброк, богат со хранливи состојки, погоден за пости. Потребни состојки: 500 гр спанаќ 500 гр посни тестенини Три лажици маслиново масло Едно чешне лук...
Еспресо Храна

Посен колач со јаболка и ореви

Слободен печат
Во време на велигденските пости, кога имате желба за нешто благо, овој колач е како создаден за вас. Потребни состојки: 210 мл топла вода 110...
Храна

Познат готвач открива како најлесно се сече карфиол ВИДЕО

Слободен печат
Карфиолот е намирница која е застапена во многу кујни, а во последните неколку години е застапен кај оние кои не консумираат глутен. Се користи како...