Бујар Османи на Фејсбук: Денес станав „доктор на медицински науки“

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи на Фејсбук објави дека денес на свечена церемонија во Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, Ректорот Проф. Никола Јанкуловски му ја предал дипломата и насловот „Доктор на Медицински Науки”.

Në Universitetin Shën Qirili dhe Metodi në Shkup, Rektori Prof. Nikola Jankulovski në ceremoni rasti më dorzoi …

Publiée par Bujar Osmani sur Vendredi 21 février 2020

Прочитајте и...  Италијанската блокада ќе биде укината во две фази

Прочитај повеќе

НБ со апел до граѓаните да ги посетуваат банките само кога тоа е неодложно

Слободен печат

ВМРО – ДПМНЕ предлага нови мерки за решавање на проблемот со угостителите

Слободен печат

Одложен најважниот настан на хрватското претседателство со ЕУ

Препораки од Владата за однесување на вработените во производните капацитети

Слободен печат

Вкупно 25 проценти од заразените со Ковид-19 во Романија се здравствени работници

Горан Наумовски

Без јасен договор за Иран состанокот со ОПЕК+ е бесцелен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Њујорк дневно дома умираат и по 200 луѓе кои не се регистрираат

Во Словенија потврдени 36 новозаразени со коронавирусот

Еден случај од Крушено, четири новозаболени во Прилеп

Слободен печат

Зошто Афроамериканците се повеќе погодени од коронавирусот?

Слободен печат

Дополнителни 30 дена притвор за насилниците од Штип

Слободен печат

Владата ја усвои мерката за посебен режим за движење на лицата со попреченост

Слободен печат