Брнабиќ вели дека веста за забраната за влез на српски претставници во Косово е лажна

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, денеска изјави дека косовскиот премиер Рамуш Харадинај и кажал оти веста дека на српските официјални претставници им е забранет влез во Косово била лажна.

Како што пренесуваат српските медиуми, веста вчера најпрво била објавена од косовски портали и во неа било наведено дека Јетљир Зуберај, советникот на министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли, на „Фејсбук“ напишал дека косовското МНР ја донело таквата одлука поради закани и напади на Северот, како и други проблеми.

Прочитајте и...  Кастанер ветува казна за „секоја грешка" или расистички збор во француската полиција

Прочитај повеќе

Европски суд за човекови права пресуди дека на Бошкоски му биле прекршени правата за фер судење

Слободен печат

Дачиќ: Назначувањето на Лајчак за посредник на ЕУ за Косово има позитивни и негативни страни

Слободен печат

Тропската бура Кристобал предизвика поплави во Мексико

Слободен печат

Ситуацијата со Ковид мора да се подобри во спротивно штетите ќе бидат многу поголеми

Слободен печат

МИОА информира дека издадените дозволи за движење продолжуваат да важат

Слободен печат

Јовановска од АВРМ: Вкупно 12. 000 граѓани останале без работа периодот март-мај (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Протокол за работни места: Редовно миење и дезинфицирање и физичко растојание меѓу вработените

МИА Агенција

Турција ги отвори границите со Ирак и Иран за товарен сообраќај

Слободен печат

Еспер ја промени одлуката: Војската останува во Вашингтон

Слободен печат

Општина Карпош: Оние кои сакаат да вршат дејности претстојниот викенд да се пријават на е-маил

МИА Агенција

Собјанин: Маските ќе мора да се носат најрано до октомври

Слободен печат

Сотировски: Голем број заразени се последица на верски празнувања – Исмаили: Подготвени сме заедно со МПЦ да упатиме апел до граѓаните (ВИДЕО)

Слободен печат