Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Ѓорѓе Ѓоковиќ, братот на тенискиот ас Новак Ѓоковиќ е наводно со една од најсексапилните српски пејачки, Теодора Џехверовиќ.

Според извори на парот, тие се заедно веќе четири месеци, но тоа го кријат од јавноста. Само им кажале на најблиските пријатели за врската, па Новак Ѓоковиќ сè уште не ја запознал својата нова снаа.

– Ѓоле и Теодора се запознале преку заеднички пријател на ручек во Белград и веднаш полетале искри. Размениле телефонски броеви, почнале да комуницираат и наскоро се ‘смувале’. Тие се заедно веќе четири месеци, но сè уште не сакаат да се претстават во јавност како двојка. Се обидуваат да не излегуваат заедно, туку да се видат во тајност во станот на Ѓорѓе во Нов Белград. Се согласија да ја кријат врската сè додека не стане сериозна, меѓудругото и затоа што не сакаат медиумите и папараците постојано да им бидат зад петици – вели добро информиран извор за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

🦴

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on


– Велат дека имаат убав однос и слични интереси. Тие, исто така, започнаа да планираат заеднички одмор во текот на летото, сакаат да видат колку ќе се зближат кога не се разделуваат ниту за момент  на две недели. Ако се оди добро, на есен ќе започнат да живеат заедно во станот на Ѓорѓе – вели соговорникот.

 

View this post on Instagram

 

jos samo ova slika i vadim prst iz usta 😹

A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on


За разлика од неговата последна девојка Тијана Ралиќ, со која помина четири години и која веднаш ја запозна со семејството, Ѓорѓе сè уште не ја запознал Теодора со својата мајка Дијана, таткото Срѓан, браќата Новак и Марко, како и снаата Јелена. Најверојатно сите ќе се соберат на заеднички ручек пред Ѓорѓе и Теодора да заминат на море, истакнал соговорникот.

Прочитајте и...  Кејти Пери и Орландо Блум открија кој ќе му биде кум на бебето

Прочитај повеќе

Намерно или случајно, Рита Ора повторно покажа повеќе од што треба! (ФОТО)

Васко Спасоски

Седум годишно момче со прекрасен гест ја разнежни кралицата Елизабета Втора додека е во изолација! (ФОТО)

Слободен Печат

Тренингот ѝ се исплати: Џенифер Лопез ја одржува формата на необичен велосипед од 3.300 евра

Слободен печат

Ријана со остри критики од фановите: Како можеше да не лажеш сите овие години? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Зошто не е добро да пиете кафе пред појадокот?

Слободен печат

На копачките напишал „душо“ и го ставил знамето на нејзината земја: Како започна љубовната приказна на Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кејти Пери и Орландо Блум открија кој ќе му биде кум на бебето

Слободен печат

Муза на Хичкок и принцеза на Монако: Модната икона Грејс Кели која се откажа од актерството во врвот на кариерата! (ФОТО)

Слободен Печат

Како да одберете совршени праски?

Слободен печат

Емилија Димитриевска, поранешна боксерка и манекенка: Манекенството е професија полна со предрасуди

Ј.К.Д

Модното парче кое никогаш не заминува од мода: Најдобрите модели на малиот црн фустан! (ФОТО)

Слободен Печат

Бруклин Бекам ја запросил Никол со дијамантски прстен вреден вртоглави 200.000 долари (ФОТО)

Слободен печат