БОРКО: Максимално ќе се посветам за афирмација на македонскиот спорт!

Голманот на македонската сениорска ракометна репрезентација, Борко Ристовски ќе биде дел од стратешкиот тим на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во областа на спортот.

Тој веќе и се огласи на својата фејсбук страница ветувајќи максимална ангажираност во креирање на политики за афирмацијата на македонскиот спорт.

– Чест, задоволство но и огромна обврска е да се биде дел од стратешкиот тим на Претседателот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Од моја страна, можам единствено да ветам максимална ангажираност и посветеност во креирање на политики за афирмација на македонскиот спорт. Во периодот што следи ќе понудиме низа проекти и програми за подобрување на условите за работа на спортските федерации, клубовите, спортските работници и се разбира спортистите, пренесени од позитивните пракси од европските земји. Нека спортот биде еден од главните столбови на кој ќе го градиме нашето општество и да пробаме да ја направиме Македонија поубаво место за живеење – напиша Ристовски на Фејсбук.

Прочитајте и...  Стојаноска: Еден денар за спортот и еден денар за културата од акцизите за нафта и нафтени деривати
принтскрин/Фејсбук

Прочитај повеќе

Ништо ново во Ф1: И натаму доминира Хамилтон!

Слободен печат

Мурињо: Фудбалот оди во погрешна насока

Слободен печат

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Слободен печат

Ново засилување во Ливерпул доаѓа од Баерн!?

Слободен печат

Со Вардар ја освои Европа, Парондо номиниран за тренер на годината

Слободен печат

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Од МЗТ се пресели во редовите на Галатасарај

Слободен печат

Македонија без учесници во ФИБА Лигата на шампионите

Слободен печат

Несторовски: Голот против Рома му го посветувам на Роландо!

Слободен печат

На денешен ден: Се оствари детскиот сон на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меси ги прекина преговорите за продолжување на договорот!?

Слободен печат

Реал со пенал до плус четири пред Барселона (ВИДЕО))

Слободен печат