Белградското вечно дерби за „црно-белите“ (ВИДЕО)

Екипата на Партизан со 2:0 ја победи Црвена Звезда во 161-то  белградско вечно дерби кое се играше во рамките на 9. коло во српската Суперлига.

Головите за Партизан ги постигнаа Сејдуба Сума во 83. минута од натпреварот и Зоран Тошиќ во судиското продолжение.

Прочитајте и...  Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Прочитај повеќе

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандал во ПСЖ, Нејмар му ја украде свршеницата на соиграч

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат