Белгиската министерка поради маската стана хит и доби огромен број комплименти! (ФОТО)

Белгиската министерка за здравство Меги Де Брук стана вистинска сензација откако на својот твитер-профил објави своја фотографија со необична маска на која е испринтано нејзиното лице. Таа сподели текст од еден белгиски портал во кој се пренесува веста дека целиот приход од продажбата на маските ќе замине во хуманитарни цели.

Откако на парламентарната седница ѝ рекле дека изгледа малку опасно со маската, таа рекла дека тоа воопшто не ѝ пречи, пишува Nieuwsblad.

„Маските се задолжителни. Ја добив оваа, па ја користам“, објаснила Меги Де Брук.

инстаграм

Инаку, таа има интересен инстаграм-профил на кој ги споделува своите деловни, но и приватни делови од животот, како фотографијата од семејната среќа поради неодамнешното добивање на внукот Иван.

Прочитајте и...  Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Прочитај повеќе

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Слободен печат

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски