Баварците ќе возат „Ауди“ за половина милијарда евра - Слободен печат

Баварците ќе возат „Ауди“ за половина милијарда евра

Германскиот шампион ја продолжи соработката со автомобилскиот гигант.

Баерн Минхен договори нова десетгодишна соработка со познатиот производител на автомобили од Баварија. Вкупната вредност на новата соработка помеѓу германскиот шампион и „Ауди“ изнесува 500 милиони евра, или Баерн ќе инкасира по 50 милиони евра секоја година.

– Многу сум среќен поради продолжувањето на соработката со гигант како „Ауди“. За нашиот клуб овој договор е стратешки важен и претставува чекор во иднината. Баерн и „Ауди“ имаат одлична соработка повеќе од 15 години, а сега се обезбедивме таа соработка да продолжи и во наредните 10 години – изјави генералниот директор на баварците, Карл-Хајнц Румениге.
Соработката помеѓу Баерн Минхен и „Ауди“ започна 2002 година.

Прочитај повеќе

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Остави Коментар

one + seventeen =

Прочитај повеќе

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат