Баерн нема да троши 120 милиони евра за Кутињо

Се очекува Бразилецот летово да ја напушти и Барселона, а за неговите услуги се шпекулира дека интерес покажува екипата на Челси.

Претседателот на Извршниот одбор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге потврди дека не е активирана опцијата за откуп на играчот. Опцијата за купување беше поставена на 120 милиони евра.

Филипе Кутињо лани во август дојде во германскиот шампион како позајмица од редовите на Барселона.

Опцијата истече и не ја активиравме. Ќе го планираме нашиот состав, потоа ќе видиме дали тој ќе биде дел од тимот за следната сезона или не – се зборовите на Румениге.

27-годишниот играч за врска во нападот во дресот на баварскиот гигант запиша 22 натпревари и осум голови.

Прочитајте и...  „Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Пред да се пресели на „Камп Ноу“, беше дел уште од Интер, Васко да Гама, Еспањол и Ливерпул.

Се очекува летово да ја напушти и Барселона, а за неговите услуги се шпекулира дека интерес покажува екипата на Челси.

Прочитај повеќе

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат