Автомобил удри во мотоциклист

Вчера околу 16.20 часот на улица „Гоце Делчев“ во битолското село Кравари, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „хјундаи гец“ со грчки национални ознаки, управувано од T.E. (59) од Република Грција и мопед „јујунг“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Кравари.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во клиничката болница во Битола.

Прочитајте и...  Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Прочитај повеќе

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

17 − четири =

Прочитај повеќе

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат