Tag : мопед „јујунг“

Хроника

Автомобил удри во мотоциклист

Вчера околу 16.20 часот на улица „Гоце Делчев“ во битолското село Кравари, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „хјундаи гец“ со грчки национални ознаки, управувано...