Аргентина знае да победува и без Меси, Лаутаро го растури Мексико (ВИДЕО) - Слободен печат

Аргентина знае да победува и без Меси, Лаутаро го растури Мексико (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Аргентина покажа дека знае да победува и без својот најдобар фудбалер, Лионел Меси кој е суспендиран поради коментарите за време на Копа Америка. „Гаучосите“ со убедливи 4:0 го совладаа Мексико, а главната улога во триумфот му припадна на Лаутаро Мартинез кој постигна хет-трик. Мартинез хет-трикот го постигна само за 22 минути и стана првиот Аргентинец кој му дал три гола на еден натпревар на Мексико уште од 1930 година. Четвртиот гол беше дело на Леандро Паредес од пенал.


Бразил во реприза од финалето на Копа Америка, изненадувачки е поразен од Перу со 0:1. На средбата која се одигра во Лос Анџелес, Перу славеше со голот на Луис Абрам во 85. минута со што ја прекина серијата на Бразил од 17. натпревари без пораз. На „кариоките„ не им помогна ниту Нејмар кој влезе во игра во второто полувреме.

Прочитајте и...  ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

eight − 3 =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат