1 C
Скопје

Анчелоти крои шампионски Евертон: После Хамес, доаѓа и Иско!?

Повеќегодишниот фудбалер на Реал Мадрид, Иско е незадоволен од статусот во клубот и има намера да се пресели во Евертон, пренесува британскиот „Мирор“.

Изворот вели дека Иско не е во најдобри односи со тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан, од кој не добива голема минутажа во екипата, што ја зацврстува одлуката најверојатно играчот да си оди во јануари 2021 година.

Договорот со Реал му истекува на лето 2022, а вредноста на неговиот трансфер се проценува на нешто повеќе од 20 милиони евра. Покрај Евертон, кој го води поранешниот тренер на Иско, Карло Анчелоти, за шпанскиот интернационалец интерес покажуваат уште Арсенал и Јувентус.

Претходно и Хамес Родригез беше незадоволен од слабата минутажа на „Сантјаго Бернабеу“ и после шест години го напушти клубот и направи трансфер во Евертон.

Прочитајте и...  Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Кога сме веќе кај тимот од Ливерпул, моментно во Премиер лигата играчите на Анчелоти моментно после шест меча се на второто место на табелата со 13 бода, три помалку од водечкиот Ливерпул кој има меч повеќе.

Поврзани вести

УФЦ: Конор нокаутиран, Поирие го испрати Мекгрегор не „спиење“ во втората рунда.

Слободен печат

ВИДЕО: „Кралска“ вечер, Реал потсети на најдобрите денови!

Слободен печат

СП: Данска во четвртфинале, Јакобсен блескаше против Јапонците!

Слободен печат

Червар после дебаклот: Време е друг човек да ја води Хрватска!

Слободен печат

ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

Слободен печат

Тежок удар за Хрватите, сега и победа над Данска не им гарантира четвртфинале

Слободен печат

Остави Коментар