2 C
Скопје

Tag : иско

Спорт Фудбал

Иско во „конфликт“ со Рамос, сака да го напушти Реал Мадрид!

Слободен печат
Играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, побарал трансфер од управата на клубот, пренесуваат шпанските медиуми. 28-годишниот фудбалер не е стандарден во составот на тренерот...
Спорт Фудбал

Соблекувалната на Реал Мадрид поделена, кои играчи веруваат во Зидан, а кои сакаат негова смена

Слободен печат
Вчерашниот пораз од Шахтјор во Лигата на шампионите ги возбуди страстите во Реал Мадрид и го стави тренерот Зинедин Зидан под неверојатен притисок да ги...
Спорт Фудбал

Реал и Интер пред размена на играчи вредна 100 милиони евра!?

Слободен печат
Станува збор за Кристијан Ериксен и Иско, двајца офанзивни играчи за врска незадоволни од моменталниот статус во клубовите кои би сакале да ги заменат играчите,...
Спорт Фудбал

Анчелоти крои шампионски Евертон: После Хамес, доаѓа и Иско!?

Слободен печат
Повеќегодишниот фудбалер на Реал Мадрид, Иско е незадоволен од статусот во клубот и има намера да се пресели во Евертон, пренесува британскиот „Мирор“. Изворот вели...
Спорт Фудбал

Иско зад грб го оговара Зидан (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид западна во голема криза на почетокот од сезоната поради што беше доведена во прашање и тренерската позиција на Зинедин Зидан. Наводно, по поразот...
Спорт Фудбал

„Старата дама“ чека 25 години: Нови две ѕвезди во Јуве за европска титула!?

Слободен печат
Како што информираат италијанските и шпанските медиуми, Јувентус во јануари ќе ангажира две големи имиња од „кралскиот“ клуб, односно се тврди дека во Торино од...
Спорт Фудбал

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат
Шпанската „Марка“ објави како би требало да изгледа летниот преоден рок во Мадрид пред стартот на новата натпреварувачка сезона 2020/21. Српскиот интернационалец Лука Јовиќ дојде...
Спорт Фудбал

Пауло Дибала ќе биде новиот „крал“? (ВИДЕО)

Слободен печат
Напаѓачот на Јувентус може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, пренесува „Спорт Медиасет“. „Кралскиот“ клуб е заинтересиран за Пауло Дибала и е подготвен за...
Спорт Фудбал

Реал со нов план како да го ангажираат Мбапе! (ФОТО)

Слободен печат
Арсенал, Челзи и Манчестер сити тргнаа во трка за потписот на фудбалерот на мадридскиот фудбалски клуб, а цената е околу 70 милиони евра. Премиерлигашките гиганти...
Спорт Фудбал

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

Слободен печат
Се најавува големо засилување за „сините“, прво поголемо од Мадрид. Според „Дејли Експрес“, менаџерот на Челзи, Френк Лампард за добрата досегашна работа ќе биде „награден“....