Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Вардар денеска го доживеа шестиот пораз во Лигата на шампионите, загуби од Порто со 22:30. Тренерот на „вардарци“, Стевче Алушовски е реален и ги призна поразот од Порто, кој беше подобар тим денеска.

– Имаме проблеми, неколку играчи го напуштија клубот. Се надевам на се најдобро за Вардар, тоа е бренд во нашата земја. Јас сум убеден дека и следната сезона, можеби не на ова ниво, но ќе игра повторно во ЛШ. Не е моја работа, но секојдневно со играчите се соочуваме со оваа ситуација. Наше е да тренираме, а имаме пет пивоти, четири крила и тројца голмани за направиме квалитетен тренинг. Но се надеваме на подобри денови за нашиот клуб – Вели Алушовски.

Прочитајте и...  У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Прочитај повеќе

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат

Хорват е најдоброто засилување во македонскиот клупски ракомет

Слободен печат

Учесниците на кошаркарскиот камп во Маврово успешно тестирани од Ковид-19

Слободен печат

Фернандеш: Манчестер јунајтед треба да ја заврши сезоната со трофеј!

Слободен печат